Znajdź >
22 613-53-86 504-029-605 biuro@optiker.pl

Szkła okularowe

Firma Optiker poleca wyłącznie markowe soczewki okularowe dla dzieci wykonane z bezpiecznych materiałów.

Bezpieczeństwo dziecka jest dla rodzica niewątpliwie sprawą najważniejszą. Jego samodzielność, kreatywność i nieposkromiona energia, stawiają przed rodzicami wciąż nowe wyzwania.
Soczewki okularowe przeznaczone dla dzieci, poza doskonałą korekcją, powinny gwarantować bezpieczeństwo i swobodę, tak aby dziecko nie czuło się w żaden sposób ograniczane ze względu na to, że nosi okulary.  

Takie właśnie są soczewki PNX 1.53
i Airwear Junior 1,59

PNX 1.53 – wyjątkowo wytrzymałe, trwałe, elastyczne i odporne na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych. Ponadto są bardzo lekkie, co dla dzieci ma niebagatelne znaczenie. Soczewki PNX 1.53 wytrzymują uderzenie stalowej kuli o wadze 1 kg, upuszczonej z wysokości 1,2 m, więc tym bardziej nie straszne im skate parki i place zabaw. To gwarancja bezpieczeństwa najmłodszych, nawet podczas najbardziej szalonych ewolucji. 

Zalety:  

  • Wytrzymałe na uderzenia

  • Pozbawione naprężeń, co zapewnia doskonałą jakość widzenia

  • Wyjątkowo lekkie

  • Przejrzyste

  • 100% ochrona przed promieniowaniem UV

Dla kogo:

  • Idealny wybór dla każdego; szczególnie dla dzieci, osób aktywnych i miłośników sportów ekstremalnych

Airwear Junior -  wykonuje się z materiału bardzo odpornego na uszkodzenia mechaniczne (złamania). Jest to idealne rozwiązanie do stosowania w okularach dla dzieci. Takie okulary, dzięki swoim dobrym właściwościom mechanicznym, oprócz podstawowej funkcji jaką jest korekcja wady wzroku, zapewniają także bezpieczeństwo, chronią oczy przed urazami w różnych sytuacjach, w jakich mogą znaleźć się Państwa dzieci.

Materiał Airwear jest ok 1/4 cieńszy od standardowych soczewek okularowych i najlżejszy z gamy materiałów dostępnych w ofercie soczewek organicznych Essilor. Dodatkowo soczewki okularowe Airwear Junior są dostępne w mniejszych średnicach, dzięki czemu po oszlifowaniu do małych opraw dziecięcych uzyskuje się jeszcze cieńsze i lżejsze okulary, które będą komfortowe i bezpieczne.

Powłoki antyrefleksyjne „TRIO” stosowane w soczewkach AIRWEAR JUNIOR zapewniają bardzo dobrą przejrzystość i kontrast widzenia, a także podnoszą odporność na zarysowania. Dodatkowo dzięki powłoce TRIO CLEAN ułatwiają utrzymanie soczewek AIRWEAR JUNIOR w czystości (50% mniej czyszczenia w porównaniu ze standardowymi powłokami antyrefleksyjnymi).

By zapewnić oczom dziecka najlepszą ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV i sztucznego światła warto zastosować innowacyjne powłoki antyrefleksyjne BlueControl/ Crizal Prevencia. Selektywnie filtrują one promieniowanie świetlne, chroni przed UV, a także szkodliwym światłem niebiesko-fioletowym (emitowanym m.in. przez oświetlenie LED oraz ekrany urządzeń elektronicznych .

Jak mówi przysłowie: "Czym skorupka nasiąknie za młodu, tym na starość trąci". Podobnie jest z oczami.
Pełna ochrona oczu dziecka spowolni procesy starzenia się gałki ocznej, zapewni komfort patrzenia i zaprocentuje w późniejszych latach życia.
Połączenie wytrzymałej soczewki okularowej i bezpiecznej powłoki da oku najlepszą ochronę.